Zloděj měl prostě smůlu

Zdroj: MP Praha

PRAHA – V Lípové ulici v centru Prahy se ozval zvuk tříštěného skla. Zloděj si vyhlédl zaparkované vozidlo a začal z něho brát cizí věci. Zvuk slyšela i hlídka strážníků, která tu prováděla noční kontrolu. Akce byla rychlá a krátká.

Při noční kontrole v Lípové ulici zaslechla hlídka zvuk rozbitého skla,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Strážníci se okamžitě vydali za hlukem a u jednoho ze zaparkovaných vozidel nalezli muže, který odnášel věci z vozu. Vozidlo mělo rozbité sklo zavazadlového prostoru. Strážníci muže vyzvali, aby setrval na místě, což mělo naprosto opačný efekt a muž se dal na útěk.

Během úprku rozhazoval kolem sebe nakradené věci a v ruce mu zůstal pouze šroubovák. Ten nakonec na výzvu strážníků odhodil také. „Šestačtyřicetiletý muž se přiznal k poškození vozidla i ke krádeži věcí ze zavazadlového prostoru,“ doplnila mluvčí. Muž byl omezen na osobní svobodě a předán do rukou Policie ČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.