Agresivní Polák v Olomouci nocoval na záchytce

Hlavní nádraží Olomouc, hala, foto WikiCommons

OLOMOUC – Asi jako pobyt v luxusním hotelu vyšel Polákovi dnešní nocleh v Olomouci. Po bitce s ostrahou na hlavním vlakovém nádraží se v opilosti choval dál agresivně a při převozu na ošetření po rvačce ještě několikrát bouchl pěstí do sanitky, lékař ho pak poslal nocovat na záchytku.

Vskutku netradiční zážitek si ze svého pobytu v Olomouci odváží sedmatřicetiletý Polák. Včera po deváté hodině večer se na pěší hlídku olomouckých strážníků obrátila skupinka lidí s tím, že v areálu hlavního vlakového nádraží na Jeremenkově ulici došlo k rvačce mezi dvěma muži. Hlídka na místě zjistila, že se do sebe pustili jedenadvacetiletý pracovník ostrahy a sedmatřicetiletý Polák. Ten byl opilý a agresivní a měl být ostrahou vykázán z prostoru nádraží. Cizinec odmítl místo opustit a po chvíli mělo dojít mezi dvojicí k fyzické potyčce. Vzhledem k tomu, že cizinec měl zranění v obličeji, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba. Ta na místě muže naložila do sanitky, přičemž se dotyčný stále choval agresivně a několikrát pěstí bouchl do sanitky. O jeho zklidnění se pak postarali strážníci, kteří také zdravotníkům asistovali při převozu opilce do nemocnice k ošetření. Ve vojenské nemocnici lékař muže ošetřil a doporučil jeho umístění na záchytku. „Dechová zkouška v tomto zdravotnickém zařízení nebyla provedena, jelikož ji dotyčný odmítl. Celým případem se bude zabývat správní orgán pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití,“ uvedl mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .