Nález lidského těla v Českých Budějovicích prověřují kriminalisté

Opuštěný výměník (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vánoční období přináší policistům, mimo běžných případů rodinných hádek nebo krádeží, i mnohdy smutné příběhy lidských osudů. Jeden takový smutný případ rozplétají tento týden kriminalisté z Českých Budějovic.

O případu informoval policejní mluvčí Jiří Matzner. „V neděli nad ránem zastavil v Trägerově ulici v Českých Budějovicích chlapec jednoho řidiče a řekl mu, že našel mrtvolu. Policisté pak při ohledání místa činu zjistili, že v opuštěném a zatopeném sklepení bývalé výměníkové stanice se skutečně nachází mrtvola muže, který zde pravděpodobně v poslední době přebýval,” popsal Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Tělo muže museli ze zatopeného sklepení vyprostit policejní potápěči zásahové jednotky. Kriminalisté také zjistili, že muž zde v poslední době přebýval, příležitostně si přivydělával a dost často si nosil do tohoto příbytku alkohol. Muž je podle informací policie také pohřešován příbuznými.

„Při ohledání místa činu policisté nezjistili známky cizího zavinění, pracují tak s verzí, že muž pravděpodobně do zatopeného sklepa spadl vlivem opilosti. Vše by měla potvrdit zdravotní pitva,” doplnil policejní mluvčí.