VIDEO: Katedrálou sv. Petra a Pavla se rozezněly tóny vánočních koled

ilustrační foto

BRNO – Tóny tradičního adventního koncertu Hudby Hradní stráže a Policie České republiky se minulý pátek nesly prostorem  nejkrásnějšího chrámu v Brně. Bohužel ale ani letos do katedrály sv. Petra a Pavla nemohli přijít svátečně naladění posluchači kvůli pandemii.

I bez obecenstva odehráli profesionální hudebníci alespoň čtyři světoznámé vánoční koledy Dobrý král Václav, Tichá noc, We Wish You a Marry Christmas a Jigle Bells, které si můžete poslechnout ze záznamu. „Součástí každoroční akce je i charitativní sbírka vánočních dárků pro děti z kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno a z dětského domova v Tišnově. I letos jihomoravští policisté pod vánoční stromek umístěný na recepci krajského ředitelství přináší dárky, které na Štědrý den pomohou rozzářit dětské oči a vykouzlit úsměvy na jejich tvářích,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.