VIDEO: Ztracenou seniorku hledal v polích vrtulník s termovizí

PRAHA – Kolem šestnácté hodiny odešla šestasedmdesátiletá žena na zdravotní procházku. Po dvou hodinách, kdy se nevracela, kontaktovala dcera policii a rozjelo se pátrání. V jednadvacet hodin začal po seniorce pátrat také vrtulník s termovizí.

Přes čtyři hodiny hledali pražští policisté šestasedmdesátiletou ženu, která odešla z místa svého bydliště v Praze 5 včera kolem šestnácté hodiny na pravidelnou zdravotní procházku,“ informoval dnes policejní mluvčí Jan Rybanský. Když se žena ani po dvou hodinách stále nevracela, začala mít dcera velkou starost o maminku a tak zalarmovala policii. Popsala policistům událost i směr, kterým se mohla seniorka pravděpodobně vydat.

Na místo vyrazilo několik policejních hlídek pohotovostní motorizované jednotky a policisté z místního oddělení. Pomáhali rovněž policisté ze speciální pořádkové jednotky a strážníci městské policie. Přes veškerou snahu se ženu nepodařilo nalézt a tak byl kolem jednadvacáté hodiny povolán vrtulník s termovizí. Teprve po několika desítkách minut se podařilo ženu nalézt v poli, kam piloti také navedli hlídky v terénu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kolem dvaadvacáté hodiny poskytly hlídky prokřehlé ženě první pomoc a předaly ji do rukou záchranářů. Žena se totiž úplně vyčerpala během chůze v podmáčeném terénu a ani trekové hole jí moc nepomohly. Sedla si tedy na zem a čekala na pomoc. Nepomohlo ani volání, protože nejbližší domy byly příliš vzdálené. Celá akce dopadla dobře a od zdravotníků si ženu převzala rodina. Policejní záběry jsou ke stažení na tomto odkazu.