Noční požár zničil rodinný dům v Syrovicích na Brněnsku

Zdroj: HZS JMK

BRNO-VENKOV – V noci z pátku na sobotu před druhou hodinou ranní přijalo operační středisko informaci o požáru přístavku u rodinného domu v Syrovicích. K místu vyrazilo celkem devět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

Požár se rychle rozšířil na celý rodinný dům. Hasiči proti plamenům a k ochraně sousedního objektu postupně nasadili celkem pět vodních proudů. „Z důvodu silného zakouření celého domu zplodinami hoření hasiči zasahovali v dýchací technice. Před šestou hodinou ohlásil velitel zásahu lokalizaci a v devět hodin likvidaci požáru,“ uvedl mluvčí hasičů Filip Venclovský. Noční požár domu způsobil vysokou škodu. Na místo přijel vyšetřovatel příčin vzniku požáru. Jednotky svým zásahem uchránily hodnoty ve výši 5 mil. korun. Podle svědků byla příčinou požáru  elektrická deka v režimu off. V domě bydlela starší paní a tři podnájemníci. Naštěstí se nikomu nic nestalo. „Dnes v noci se bohužel v naší obci stalo neštěstí. Všichni jsou naštěstí zdraví a v pořádku. Velká škoda na majetku ale zůstává. V průběhu příštího týdne vytvoříme transparentní účet, na který bude možno přispívat a finančně tak alespoň trošku pomoci,“ napsala obec Syrovice na své stránce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zasahovaly tyto  jednotky: Židlochovice, Pohořelice, Líšeň (protiplynový automobil slouží pro výměnu lahví dýchacích přístrojů, Tišnov, dobrovolné jednotky JSDH Bratčice, Syrovice, Holasice, Ořechov, Židlochovice a JSDH Dolní Kounice.