VIDEO: Kurýr se hazardně proháněl na silnicích Brna na elektrické jednokolce

zdroj: Policie JMK

BRNO – Začátkem týdne v brněnských Černovicích dopravní policisté uviděli těžko uvěřitelný hazard na silnici. Na křižovatce ulic Olomoucká a Tržní si ve tmě všimli rychle jedoucí elektrické jednokolky.

Sedmadvacetiletý jezdec na jednokolce ale dopravní předpisy příliš neřešil a místy uháněl až padesátikilometrovou rychlostí. Jak je vidět na videu,  kromě nelegální jízdy po silnici přímo před zraky policistů nebezpečně projel křižovatku na červenou. Přitom ale neohrozil jen sebe, ale především nic netušící projíždějící řidiče včetně tramvaje. Policejní hlídka se rychlého výtečníka pokusila pohotově dohnat. Jenomže mrštné vozítko dojela až po několika stovkách metrů. Jakmile policisté mladíka dostihli, rozhodli se jej raději s rozsvícenými majáky předjet a zastavit. Ale ani poté neměli zdaleka vyhráno. Jezdec na jednokolce je totiž jednoduše objel a uháněl dál. Až teprve na druhý pokus mladík s telefonem v ruce dostal rozum a hlídce nakonec zastavil. „To už policistům uvedl, že pracuje jako kurýr, a právě veze teplé jídlo hladovým zákazníkům. Tento argument ale nemohl v žádném případě u policistů obstát. Ve správním řízení bude nyní muset počítat s několika tisícovou pokutou,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Elektrické jednokolky se řadí mezi osobní přepravníky se samo-vyvažovacím zařízením. Pohybovat se mohou po chodníku či stezce pro cyklisty a chodce, ale jen rychlostí, která je srovnatelná s chůzí. Pro uživatele je vhodné si předem prostudovat příslušné zákony, aby je na cestách nemohlo nic překvapit.