Do služeb uherskohradišťských záchranářů nastoupil speciální vůz pro mimořádné události

Foto: ZZS ZK

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Speciálně upravený vůz IVECO rozšířil vozový park záchranářů z uherskohradišťské oblasti. Kromě jiného disponuje vlastním agregátkem, osvětlením či vytápěným stanem. Jde teprve o třetí vozidlo tohoto typu ve Zlínském kraji.

Speciál IVECO Daily může být nasazen u mimořádných událostí, jako jsou nehody autobusů nebo živelné katastrofy. „Stávající vozidla IVECO Daily ve vlastnictví ZZS ZK letos týden vypomáhala na Jižní Moravě, konkrétně v Moravské Nové Vsi, po řádění ničivého tornáda,“ přiblížil vedoucí dopravy krajských záchranářů Martin Konečný.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Využít se ale může i plánovaně během velkých kulturních a sportovních akcí. Vozidlo totiž disponuje velkým množstvím zdravotnického materiálu. „Posádka je schopná připravit zázemí pro ošetření zraněných, včetně zajištění vlastní energetické nezávislosti a osvětlení led reflektory či osvětlovací balón, během několika málo minut,“ vysvětlil Konečný.

Díky pohonu 4×4 si vůz poradí i s těžkým terénem a dokáže bezpečně projet vodou do výšky 60 centimetrů. Stejně upravený podvozek se vyrábí také pro armádní účely.

Nové IVECO Daily, které vyšlo na 4,7 milionu korun, není poslední, které záchranáři plánují pořídit. „V následujících měsících se chystá nákup dalšího kusu pro oblast Valašské Meziříčí,“ dodal ředitel krajské záchranné služby Josef Valenta.

Foto: ZZS ZK
Foto: ZZS ZK