Okny bytu se valil kouř, z domu vyváděli i malé děti

Foto: HZS KHK

TRUTNOVSKO – Časné ráno poslední adventní neděle nedopadlo příznivě pro nájemníky bytů na jednom sídlišti, kam muselo přispěchat několik hasičských sborů, aby si poradily s požárem v posledním patře bytovky. Oheň napáchal škodu za miliony.

Osm hasičských jednotek muselo v neděli krátce před čtvrtou hodinou ranní vyrazit k nahlášenému požáru bytu v Bedřichově ve Špindlerově Mlýně. Když k bytovému domu dorazily, byl požár v plném rozsahu. Z bytu v šestém patře, kde začalo hořet, museli hasiči evakuovat jednoho člověka, který utrpěl popáleniny. Z okolních jednotek muselo být odvedeno do bezpečí dalších šestnáct nájemníků včetně dětí. Konec zásahu byl ohlášen krátce před šestou hodinou ráno, obyvatelé okolních a ohněm nezasažených bytů se mohli ještě ten den vrátit domů. Co bylo příčinou požáru, je zatím předmětem vyšetřování. „Škoda na majetku byla odhadnuta na šest milionů, jednotky svým zásahem uchránily hodnoty představující asi dvacet milionů korun,“ dodává tisková mluvčí HZS KHK Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.