Opilá řidička narazila do stojícího policejního auta, dva policisty zranila

Foto: Policie ČR

ŽELECHOVICE NAD DŘEVNICÍ – S více než dvěma promile v krvi narazila čtyřiačtyřicetiletá řidička Opelu do stojícího policejního vozu. Při nehodě byli zraněni dva policisté, kteří skončili v nemocnici.

Havárie se stala v neděli po jedné ráno v Želechovicích nad Dřevnicí. „Čtyřiačtyřicetiletá řidička osobního vozidla Opel při jízdě ve směru od Zlína do Želechovic zřejmě vlivem silné podnapilosti nestihla zareagovat na odstavený automobil dopravních policistů se zapnutými výstražnými světly i majákem a narazila do něj,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve služebním voze v té chvíli seděli dva policisté, kteří přijeli prošetřit srážku se zvěří. „Vlivem nárazu utrpěli oba policisté zranění, se kterými je záchranáři převezli do nemocnice. O jak závažná zranění půjde, bude zřejmé až v následujících týdnech. Oba policisté jsou v pracovní neschopnosti. Žena utrpěla lehké zranění,“ sdělila Kozumplíková.

Okolnosti dopravní nehody museli přijet prověřit dopravní policisté ze Vsetína. „Dechová zkouška u řidičky byla pozitivní s hodnotou vyšší než dvě promile alkoholu. Policisté ženě na místě zadrželi řidičský průkaz. Škoda na obou vozidlech je předběžně vyčíslena na 170 tisíc korun,“ shrnula mluvčí.

Žena je nyní podezřelá z ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to jí v případě odsouzení hrozí až tři roky vězení. „Trestně právní kvalifikace se může změnit podle závažnosti zranění policistů,“ doplnila Kozumplíková.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR