Podvodníci si hráli na bankéře i policisty. Z ženy vylákali půl druhého milionu

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Žena z Uherskohradišťska se stala oběti promyšleného podvodu. Ze strachu, aby nepřišla o peníze, naletěla podvodníkům, kteří z ní vylákali půl druhého milionu. Dnes o případu informovala policejní mluvčí Milena Šabatová.

Ženě minulý týden zavolal neznámý muž, který se představil jako pracovník banky. „Sdělil jí, že úvěr, o který si byla osobně žádat na pobočce, je schválen. Ona si ale o žádný úvěr nezažádala. Muž jí odpověděl, že zřejmě došlo k podvodu. Také prý našel v poznámkách účtu nějaké nesrovnalosti. Proto vše nahlásí České národní bance, aby zkontrolovala její ostatní účty, zda nejsou také v ohrožení,“ uvedla Šabatová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V té chvíli se rozeběhl kolotoč telefonátů. „Vystrašenou ženu neustále z různých čísel kontaktovali údajní pracovníci z banky a dokonce i údajní policisté! Všichni ji ujišťovali, ať zůstane v klidu, že dělají vše proto, aby o své finance nepřišla,“ vylíčila mluvčí.

Podvodníci ženu následně vyzvali, aby z účtů vybrala půl druhého milionu, který postupně vložila do bitcoinmatů. Vše měla dokončit přihlášením k virtuálnímu účtu a sdělit jim přihlašovací údaje. To už ale odmítla, neboť tušila, že se stala obětí podvodu.

Případem se nyní zabývají uherskohradišťští policisté. „Pachatelům hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodala Milena Šabatová.