První etapa stavby mimoúrovňové křižovatky Drysice je hotová

zdroj: ŘSD JMK

VYŠKOV – Ze soboty na neděli Ředitelství silnic a dálnic Jihomoravského kraje nechalo odstranit přechodné dopravní značení a v neděli odpoledne uvedlo stavbu mimoúrovňové křižovatky Drysice do provozu.

Cílem této důležité stavby je zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy na dálnici D46 a zmenšení hluku pro obyvatele Drysic. Oficiálně byla stavba zahájena 20. května. V létě pokračovaly práce na spodní stavbě rozšířeného mostu. Došlo na budování pilířů a opěr mostu. Také se například rozšiřovalo zemní těleso pro potřebu úpravy připojovacích a odbočovacích pruhů. V listopadu měl most položenou izolaci a instalované mostní závěry. Probíhala betonáž mostních říms. Na trase byly položeny odvodňovací žlaby. Pod nadjezdem se dokončovala gabionová zeď. Nyní byla dokončena pravá polovina nadjezdu, rekonstrukce a rozšíření mostu probíhá totiž ve dvou fázích. Stavba je v předčasném užívání, předpokládané dokončení je na podzim 2022. Na jaře se naváže II. etapou stavby.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.