Recidivista si přišel do obchodu pro osm litrů petroleje, platit za něj ale nehodlal

Ilustrační foto

BRNO – Veselé Vánoce nejspíše nebude mít jednatřicetiletý muž, který se rozhodl přijít do obchodu v centru města pro petrolej. Místo placení se však snažil svůj lup propašovat přes pokladny.

Muž si prozíravě nevzal k nákupu košík, ale pouze svůj batoh, do kterého naskládal dva čtyřlitrové kanystry petroleje a rychle se jal opustit obchod. Za pokladnami ho ale chytil pracovník ostrahy, kterému se jeho počínání nezdálo. Že má správný úsudek připustili i strážníci, kteří ihned na místo přijeli. Celková částka, o kterou mohlo nákupní středisko přijít, se vyšplhala na 738 korun. „Lupiči přitížilo, že za majetkovou kriminalitu byl v minulosti pravomocně odsouzen, skončil proto v rukou republikové policie jako podezřelý z trestného činu,“ doplňuje tiskový mluvčí brněnské městské policie Pavel Šoba. Nepoškozené zboží se vrátilo zpět do prodeje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.