Skauti v Otrokovicích roznesou Betlémské světlo v průvodu

Zdroj: město Otrokovice

OTROKOVICE – Obyvatelé Otrokovic a okolí se mohou ve středu vydat za skauty pro Betlémské světlo. Ti ho městem ponesou ve slavnostním průvodu a na několika zastávkách nabídnou lidem plamínek k připálení.

Plamínek Betlémského světla, symbol míru, naděje a přátelství, dorazil uplynulou sobotu vlakem do Otrokovic. Ve středu 22. prosince v 16 hodin s ním skauti vyjdou z klubovny na Baťově za přístavištěm a zamíří přes ulice Karla Čapka a Erbenova, kolem Společenského domu, se zastávkami u domů pro seniory. U Voňavého krámku na Baťově pak bude možnost si ho připálit, i když průvod bude pokračovat dál po třídě T. Bati, přes Kolonku, podchodem, kolem sokolovny směrem na náměstí před Otrokovickou BESEDU. Tam by měl průvod dorazit před 18. hodinou. Na náměstí bude čas na rozdávání plamínku a společné zpívání vánočních koled. „Přidat se můžete kdykoliv v průběhu a budeme rádi, když si s námi zazpíváte i koledy,“ zve vedoucí skautského střediska Josefa Šively Otrokovice Petr Foltýn.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Betlémské světlo do Česka dorazilo již po třiatřicáté a o jeho šíření se starají především skauti a skautky, ale také řada dalších dobrovolníků. Světýlko si v místě narození Ježíše Krista, Betlémě, přebírá každý rok kluk nebo dívka, kterým se říká „Dítě světla“. Cestu z Betléma do Rakouska, kde tato novodobá tradice vznikla, absolvuje vánoční plamínek letecky ve speciálním bezpečnostním obalu, zde se pak během slavnostní ekumenické bohoslužby předává skautům z jednotlivých evropských zemí.