Strážníkům stačila minuta k dopadení narkomanů, kteří ukradli spícímu muži peněženku

Ilustrační foto

BRNO – U hlavního nádraží je nutná nepřetržitá kontrola okolí, což dosvědčí i hlídka městské policie, které díky skvělé spolupráci s dohledovým centrem stačila pouhá minuta k dopadení dvou podezřelých.

Krátce po půlnoci kousek od nádraží usnul opilý muž na chodníku, čehož využili muž a žena, kteří se ihned jali prohledávat mu kapsy. Poté z nich vytáhli peněženku a dali se na útěk. Netušili však, že je mají na kameře pracovníci operačního střediska a tuto informaci předávají nejbližší hlídce. Té stačila minuta k tomu, aby dvojici dopadla v Masarykově ulici. „Osmadvacetiletý muž vytáhl z kapes kromě injekční stříkačky také peníze, které jak přiznal, vzal z kradené peněženky,“ popisuje tisková mluvčí městské policie Markéta Skřivánková. Jeho dvacetiletá známá vytáhla z kabátu peněženku celou, včetně dokladů a platebních karet. K jednadvacetiletému okradenému přijela druhá hlídka, která se o něj postarala a vypečená dvojice putovala do rukou republikové policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.