Fond Kauflandu letos přispěl zrakově postiženým rekordní částkou

zdroj: Kaufland

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Fond Kaufland letos rozdělil zrakově postiženým rekordní částku. V Jihomoravském kraji přispěl například na studium angličtiny. Nevidomé mamince Veronice nyní pomáhá osobní asistent, masér Tomáš si může pořídit masážní lehátko a Kateřina si díky kurzu angličtiny zvýší šance na lepší pracovní uplatnění.

To jsou jen některé z příběhů zrakově postižených, kterým pomohl Fond Kaufland, do něhož každoročně putuje výtěžek z vánoční sbírky pro Světlušku. V letošním 3. kole grantového řízení bylo rozděleno celkem 2 518 559 korun. „Konkrétně jsme nyní podpořili 39 jednotlivců a 27 organizací pomáhajících lidem se zrakovým postižením,“ upřesnila tisková mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl. Světluška je veřejná sbírka Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá zrakově postiženým. V rámci této sbírky vznikl Fond Kaufland, který získané finanční prostředky rozděluje přes otevřená grantová řízení. V roce 2021 rozděloval rekordních 17 milionů korun, vůbec největší částku za 19 let existence Světlušky. Pro příští rok darovali zákazníci spolu s obchodním řetězcem v prosincové vánoční sbírce dokonce 20 milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V Jihomoravském kraji mimo jiné fond přispěl studentce vysoké školy Kateřině na individuální jazykový kurz, který zvýší její šance při hledání zaměstnání. Brněnská pobočka Společnosti pro ranou péči získala prostředky na pomůcky rozvíjející grafomotoriku, která je důležitou součástí přípravy dětí v předškolním věku. Podpořena byla také organizace Země k vytvoření interaktivní knihy Pupa zkoumá svět určenou pro děti se zrakovým nebo kombinovaným postižením od 3 do 7 let, kdy mají největší potenciál rozvinout své schopnosti. Příspěvek získala i Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky s projektem zaměřeným na rozšiřování digitální knihovny umožňující nevidomým a slabozrakým lidem přístup k tištěným dokumentům pro vzdělání i zábavu. Prostředky putovaly také středisku speciálních služeb Oáza Hodonín na tradiční Festival Tolerance 2022, který je přehlídkou hudebních a tanečních vystoupení zrakově a tělesně handicapovaných umělců.