Poctivé nálezkyně si peníze z bankomatu nenechaly

ilustrační foto

VYŠKOV – Vyškovští policisté se zabývají dalšími případy, kdy lidé nechali hotovost v bankomatu. Naštěstí peníze našli lidé, kteří je poctivě odevzdali.

Před pár týdny si muž, který šel vybírat peníze, všiml, že tam někdo zapomněl několik tisícovek. Poctivě peníze předal vyškovským strážníkům a ti na vyškovské obvodní oddělení. Vyškovští policisté odevzdali finanční hotovost nalezenou v bankomatu majiteli. Za několik dnů došlo k obdobnému případu. Tentokrát si zapomenuté bankovky všimla žena. Šlo o bankomat, který je umístěn přímo v prodejně na vyškovském náměstí. Žena neváhala a obnos odevzdala prodavačům. Ti ji předali peníze strážníkům, odtud pak na policii. Policisté z vyškovského obvodního oddělení pak provedeným šetřením zjistili, že bankovku zapomněl v přístroji devětačtyřicetiletý muž. „I k němu jeho peníze tedy nakonec doputovaly a příběh měl díky poctivé nálezkyni šťastný konec,“ sdělila policejní mluvčí Alice Musilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V současné době vyškovští muži zákona pátrají po majiteli dalších bankovek, který je zapomněl v tomtéž bankomatu jako v předchozím případě v poslední listopadový den. Naštěstí si peněz všimla poctivá nálezkyně a peníze putovaly stejnou cestou na služebnu vyškovských policistů. „Na závěr je dobré říci, že pokud by si nálezce bankovky ponechal, dopouští se protiprávního jednání. I přesto však nelze na poctivost ostatních spoléhat a měli bychom se, i když máme zvláště před vánočními svátky spoustu starostí, na bankovní transakce soustředit a zkontrolovat si, jestli jsme si vzali jak platební kartu, tak všechny bankovky. Nezapomínat zakrývat PIN, hlídat si bezpečnostní zónu a PIN k platební kartě mít samozřejmě uložený nejlépe pouze v hlavě. Všem přejeme klidné vánoční svátky a hodně zdraví a štěstí do nového roku,“ doplnila Musilová