Policejní kontrola odhalila v noci v kasinu na Českokrumlovsku 60 hostů

Policejní zátah na kasino na Českokrumlovsku (zdroj Policie ČR)

ČESKOKRUMLOVSKO – Při noční policejní kontrole se v jednom kasinu na Českokrumlovsku hrou bavilo šedesát hostů. Po dvaadvacáté hodině mají být však provozovny bez přítomnosti veřejnosti.

V pondělí po desáté večer provedli jihočeští policisté kontrolu v jednom kasinu na Českokrumlovsku. „Objekt policisté vybrali s ohledem na opakované porušování aktuálně platných vládních nařízení a předpokládanou přítomnost značného množství hostů-hráčů po dvaadvacáté hodině. V rámci vyhlášeného nouzového stavu a platného krizového opatření je omezena přítomnost veřejnosti v provozovnách, jako jsou diskotéky, herny či kasina po dvaadvacáté hodině,” zkonstatoval policejní mluvčí Jiří Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

S ohledem na přítomnost cizinců byla součástí policejní kontroly i kontrola pobytová a součinnost poskytli v rámci smíšených policejních hlídek i rakouští kolegové. Policisté zjistili při kontrole porušení krizového opatření ze strany provozovatele, neboť v prostorách kasina hrálo a bavilo se na šest desítek hráčů po zmíněné dvaadvacáté hodině.

Jak uvedl policejní mluvčí, převážně rakouští návštěvníci kasina (cca. čtyřicet osob) se podivovali přístupu personálu, který údajně nijak neinformoval o ukončení hry a povinnosti opuštění provozovny po dvaadvacáté hodině. „Každý z hráčů se tak také dopustil přestupkového jednání porušením aktuálně platných opatření, které mají za úkol omezit šíření Covidu-19. Všechny zjištěné přestupky policisté zpracují a předají správnímu orgánu,” dodal Matzner.

Policisté nevylučují, že budou podobné akce většího rozsahu opakovat, zvlášť pokud budou mít informace o podobně systematicky porušovaných opatřeních. Policisté mají povinnost se zabývat všemi přijatými oznámeními na podobné porušování pravidel…