Přes most na Jasence už jezdí auta

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – Z důvodu havarijního stavu mostu U Mrázků na Horní Jasence byla nutná jeho úplná demolice a výstavba nového. Na začátku prosince skončily stavební práce a nyní zde už bezpečně mohou přejíždět automobily.

Přes most přitom vede jediná spojnice mezi výpadovkou ze Vsetína na Dušnou a zhruba dvacítkou obytných domů ve svahu naproti bývalého lyžařského vleku. „Protože se stávající most nacházel v neopravitelném havarijním stavu, byla nutná jeho demolice s následným nahrazením novou konstrukcí. Jedná se o jediný přístupový bod k obytné zástavbě, která se má navíc rozrůstat, vysvětlil starosta Jiří Růžička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na konci května převzala společnost PORR staveniště, na kterém nejprve vybudovala provizorní most v sousedství toho stávajícího, aby byla zachována dopravní obslužnost celé lokality. Poté následovala demolice nevyhovujícího mostu a stavba nového železobetonového s neomezenou zatížitelností. Celkové náklady se vyšplhaly na 5,3 milionu korun a putovaly z městské kasy.