Jak se měnil Metropol v čase, uvidíte na výstavě

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Víte, že Dům kultury Metropol slaví už padesáté narozeniny? Na výstavě fotografií uvidíte nejen krizové události, s kterými se musel vypořádat, ale i postup jeho výstavby.

Na začátku všeho byla urbanistická soutěž. Z původních padesáti návrhů se finálního výběru účastnilo šest projektů, ze kterých byl realizován projekt architektů Františka Šulce a jeho spolupracovníků Otto Kubíka a Zdeňka Staška. Náklady na jeho výstavbu představovaly přes čtyřicet milionů korun. Administrativní budovy byly uvedeny do provozu od roku 1964, tzv. klubová část pak od roku 1967. Druhou část a vlastní jádro komplexu následně od roku 1971 doplnily společenský sál, divadelní sál a víceúčelový areál Malé scény. Celková kapacita dosáhla přes dva tisíce  návštěvníků a Metropol se stal největším kulturním prostorem v Jihočeském kraji.

Víte, že v roce 1983 vyhořel? Jak ho zasáhly povodně v roce 2002? Až do 31. ledna 2022 se můžete přijít na výstavu Dům kultury Metropol 1971 – 2021 podívat do Galerie Nahoře na postup jeho výstavby i na významné milníky, které ho za padesát let existence potkaly.