Jihlava: Policisté zachránili sebevraha. Mladík se chystal skočit z mostu

ilustrační foto

JIHLAVA – Příběhem s dobrým koncem by se dal nazvat včerejší výjezd jihlavských policistů za mladíkem, který chtěl skokem z mostu spáchat sebevraždu. Mladého muže se policistům podařilo přesvědčit, aby se svého úmyslu vzdal, následně si ho do péče převzali zdravotníci.

Policisté přijali v úterý 21. prosince před devátou hodinou večer oznámení od náhodného svědka, který si na ulici Vrchlického v Jihlavě všiml mladíka stojícího za zábradlím mostu nad dálničním přivaděčem. „Celá situace působila dojmem, že by mohl chtít muž z mostu skočit dolů a ohrozit tak své zdraví či život,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na místo neprodleně vyrazila policejní hlídka. „Policisté se snažili s mladým mužem navázat komunikaci a zjistit okolnosti jeho jednání. Muž byl zjevně ve špatném psychickém stavu a zpočátku nereagoval. Policistům se ho na základě jejich lidského a profesionálního přístupu podařilo dostat zpoza zábradlí zpět do bezpečného prostoru,“ sdělila mluvčí.

Mladý muž byl ihned poté předán na vyšetření zdravotníkům. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili necelé půl promile alkoholu. „Třiadvacetiletý muž se aktuálně nachází ve složité a značně obtížné životní situaci, která ale díky zásahu policistů nebyla zakončena neštěstím,“ dodala Jana Kroutilová.