Pacienti valašskomeziříčské nemocnice využijí nové dýchací přístroje

Foto: Nemocnice Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Nemocnice ve Valašském Meziříčí pořídila dva nové plicní ventilátory a tři anesteziologické přístroje. Ty využije personál při péči o pacienty na anesteziologicko-resuscitačním oddělení.

Nové ventilátory Evita V 600 jsou mechanické přístroje, které plně nebo částečně zajišťují průtok plynů dýchacím systémem. Slouží pro krátkodobou nebo dlouhodobou podporu nemocných pacientů, případně je lékaři využívají u klientů po resuscitaci nebo náročných operacích. „Ročně potřebuje dechovou podporu v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí zhruba 150 pacientů. Plicní ventilátory využívají nejenom pacienti s koronavirem, protože jednou z komplikací onemocnění covid- 19 je zápal plic, ale i pacienti s jinými zdravotními obtížemi, kteří potřebují být napojeni na podpůrné dýchání,” říká hlavní sestra Jana Pelikánová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Další novinkou jsou anesteziologické přístroje Atlan 350 XL, které slouží k podávání inhalační anestezie. Využívají se hlavně při operacích, kdy pacientovi podají celkovou anestezii a zároveň slouží jako ventilace. Nabízí volbu ventilačních režimů i průtoku plynu, zobrazují také informace o operovaných, což umožňuje rychlé rozhodnutí na operačních sálech.