Ve zlínské zoo můžete i na Štědrý den obdivovat vánoční výzdobu, zvířata potěší dárek

Foto: Zoo Zlín

ZLÍN – Do vánočního hávu se zabalila i zlínská zoo. Světelná výzdoba a ozdobený strom láká návštěvníky k procházce po areálu. Zoo si na Štědrý den, kdy bude otevřena, připravila pro děti malý dárek. Ten dokonce můžete přinést i zvířatům, nebo jim namalovat hezký obrázek. V provozu budou také restaurace.

V celém areálu můžete až do 2. ledna obdivovat rozličnou vánoční výzdobu. Kromě té klasické zde mají i siluety exotických zvířat, mezi nimiž najdete zářící slony, tapíry, nosorožce, rejnoky, tučňáky, klokany či lvy. „Krása světelné výzdoby naplno vynikne až po setmění, proto od soboty 25. prosince do neděle 2. ledna 2022 prodlužujeme otevírací dobu horní části areálu zoo, to znamená od hlavního vstupu po restauraci Limpopo, do 17 hodin,“ uvedla Romana Mikešová, vedoucí marketingu. Otevřeny budou také expozice Zátoka rejnoků a tropická hala, restaurace Limpopo, Neapolitáno a Tyrol, Čokolatérie a prodejna suvenýrů. Pro malé návštěvníky je na Štědrý den připraveno zvýhodněné vstupné za jednu korunu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vánoční strom před zámkem Lešná čeká na dárky, které můžete přinést zvířatům. Největší radost jim udělá ovoce, zelenina, oříšky, ovesné vločky, rýže, luštěniny a sušené pečivo. U hlavního vstupu je další menší stromek, který děti můžou pomoci nazdobit a vykouzlit tak originální výzdobu. U stromku bude k dispozici také vánoční kniha, do které můžete zapsat přání zvířatům či celé zoo a doplnit ho obrázkem. Po novém roce autoři těch nejzdařilejších dostanou odměnu. Zlínská zoo je otevřena každý den včetně Štědrého dne, vánočních svátků, Silvestra a Nového roku.