Vysočina podpoří filmaře. Částku sto padesát tisíc si rozdělí hraný film a dokument

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Kraj Vysočina podpoří finančními částkami dva snímky, které nyní v regionu vznikají. Částku sto tisíc obdrží film „A pak přišla láska…”, zbytek získají tvůrci dokumentu o závodníku Kamilu Holánovi.

Celovečerní hraný film Šimona Holého s názvem „A pak přišla láska…“ má být podle tvůrců psychologickým melodramatem s prvky ironického humoru. Štáb pro natáčení vybral lokace v okolí Petrovického mlýna a Bílé skály u Luk nad Jihlavou. Ve snímku si zahrají herci Horáckého divadla Jihlava Sára Venclovská a Marián Chalány. Kraj přispěje na natáčení částkou 100 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Dokument Plná 6, připravovaný produkční společností Sounderground, zase mapuje sportovní dráhu jednoho z nejlepších motocyklových závodníků, žďárského rodáka Kamila Holána. Dotáčky prvního českého dokumentu z prostředí závodů silničních motocyklů na přírodních okruzích podpoří Kraj Vysočina částkou 50 tisíc korun.

V posledních letech kraj finančně přispěl především na natáčení pohádek – Princezna zakletá v čase nebo Čertí brko, ale i na výrobu snímku SLOVO režisérky Beáty Parkanové nebo dokumentárního filmu Bojovníci v odboji a ilegalitě – vzpomínky partyzánů, který vznikl díky aktivitě Spolku židovských odbojářů a vojáků.

Partnerem filmových produkcí při vyhledávání vhodných lokací nebo zprostředkování kontaktů pro doprovodné služby je už od roku 2017 Filmová kancelář pod krajskou destinační agenturou Vysočina Tourism. Ta disponuje archivem originálních místních lokací, z nich si filmaři nejčastěji vybírají.