Výstavba dálnice D49 začala zemními pracemi

Foto: Skanska

ZLÍNSKÝ KRAJ – Na úseku budoucí dálnice D49 panuje čilý ruch. Po 13 letech se zde vrátily stavební stroje a stavbu zahájily zemními pracemi. O dění na dálnici informovala společnost Skanska.

Specialisté z firmy nyní z trasy odstraňují ornici, která se využije na okolích polích. „Zahájili jsme skrývky ornic v kilometru 14,1 až 17,3. Ornici shrnujeme na hrázky a je připravena k odvozu na rekultivaci na zemědělské plochy v území Fryšták – Dolní Ves. Po Novém roce by mělo následovat skrývání ornice v kilometru 0,9 až 4,5, dle klimatických podmínek,“ shrnul projektový manažer Skanska Lubomír Pilný.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na stavbě nyní také probíhají přípravné a geodetické práce sloužící k zaměření současného stavu a rozjíždí se projekční činnost. „V lednu budeme kácet stromy v oblasti řeky Rusavy a dle klimatických podmínek zřídíme přejezdy vodotečí,“ doplňuje Lubomír Pilný.

Přes 17 kilometrů dlouhý úsek dálnice by měl v budoucnu převést dopravu ze zástavby Zlína, Otrokovic, Holešova i Hulína a spojit střední a východní Moravu se západním Slovenskem. Stavba potrvá do konce roku 2024 a vyjde téměř na 5,6 miliardy korun bez DPH.

Foto: Skanska
Foto: Skanska
Foto: Skanska