Z ulic Kroměříže zmizí nevzhledné kontejnery, nahradí je podzemní

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Od příštího roku začne město s instalací polopodzemních a podzemních kontejnerů, které nahradí ty stávající. Díky úspoře místa vzniknou nová parkoviště.

„V první etapě jich bude odstraněno téměř 100, nových polopodzemních a podzemních kontejnerů bude jen 31. Objem odpadu, který pojmou, bude ale proti starým kontejnerům o 41 metrů krychlových vyšší,“ popsal místostarosta Karel Holík. Staré kontejnery budou odváženy postupně po jejich vysypání, nahradí je nové o objemu pět metrů krychlových na komunální odpad, papír a plast a tři metry krychlové na sklo. Instalovány byly v ulicích Na Sladovnách, Malý Val, Vejvanovského, 17. listopadu a Československé armády.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Díky tomu, že nové kontejnery zaberou podstatně míň místa, plánuje město místo nich utvořit parkoviště. Dalším benefitem je úspora nákladů na vývoz odpadu a také lépe vypadají, což je pro Kroměříž jako město UNESCO nezanedbatelné plus. Druhá etapa instalace polopodzemních a podzemních kontejnerů je plánována na příští rok. Umístěny budou v ulicích Zborovská, Spáčilova, U Rejdiště, Francouzská, Rumunská a Nitranská. Všechny nové kontejnery instaluje firma Elkoplast a město za ně zaplatí 26,5 milionu korun.