Dojemným poděkováním záchranářům od dvouleté dívky šťastný příběh neskončil

PRAHA – Dvouletou Leu postihl záchvat febrilních křečí a rodiče zavolali na tísňovou linku. Operátorka jim celou dobu velmi pomáhala po telefonu. Po nějaké době přišla holčička s maminkou osobně operátorce poděkovat. Tím ale příběh neskončil, co následovalo?

Pochvaly nám chodí pravidelně, tu a tam se setkáme s některými pacienty a jejich blízkými také osobně,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy Jana Poštová. Tentokrát však přišla na dispečink dvouletá holčička Lea v doprovodu své maminky. „Nedávno postihl Leu záchvat febrilních křečí. Vystrašení rodiče přivolali záchrannou službu a na místo vyrazila naše posádka,“ doplnila mluvčí.

Operátorka Petra Geloňová byla po celou dobu, než sanitka dorazila, na telefonu a podporovala rodiče. Také je informovala, jak se sanitka přibližuje, což situaci velmi pomáhalo. Díky skvělé práci zdravotníků vše dobře dopadlo a hned druhý den dorazila na dispečink pochvala. Kromě samotné pochvaly přišlo i přání, zda by se malá pacientka mohla osobně s maminkou zastavit a setkání to bylo vskutku dojemné.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Příběh má v těchto dnech ještě pokračování. Maminka malé Ley je zdravotní sestra a při návštěvě u nás ji velmi zaujala práce na dispečinku,“ pokračovala mluvčí. A ten zájem byl tak velký, že pokud vše dopadne dobře, nastoupí maminka na pozici operátorky a sama pak bude pomáhat jiným rodinám a volajícím v těžkých životních situacích. A jistě bude svoji práci vykonávat svědomitě, protože sama ví, jaké to je, když se člověk bojí o to nejcennější, co v životě má. Další pochvaly pražským záchranářům je možné si přečíst na tomto odkazu.