Fond Kaufland letos rozdělil zrakově postiženým rekordní částku. Mezi obdarovanými jsou i tři chlapci z Vysočiny

Foto: Fond Kaufland

KRAJ VYSOČINA – Fond Kaufland působící pod projektem Světluška v letošním roce rozděloval rekordních 17 milionů korun. Ve třetím kole grantového řízení obdrželo podporu 39 zrakově postižených, mezi nimi i Mirek, Dominik a Tobiáš z Vysočiny.

Je skvělé, že i v této nelehké době lidé nezapomínají na pomoc potřebným. Fond Kaufland působící pod projektem Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu tak mohl letos rozdělit mimořádných 17 milionů korun, vůbec největší částku za devatenáct let existence Světlušky.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V letošním 3. kole grantového řízení bylo mezi potřebné rozděleno více než dva a půl milionů korun. „Konkrétně jsme nyní podpořili 39 jednotlivců a 27 organizací pomáhajících lidem se zrakovým postižením,“ upřesnila mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl. V kraji Vysočina fond mimo jiné přispěl talentovanému chlapci Mirkovi na elektrické piano, Dominik získal příspěvek na didaktické pomůcky pro zlepšení koordinace a tříletý Tobiáš má nyní nové brýle.

Pro příští rok darovali zákazníci spolu s obchodním řetězcem v prosincové vánoční sbírce pro Světlušku dokonce 20 milionů korun. Podporu tak mohou znovu získat nejen těžce zrakově postižení, ale také organizace pomáhající lidem s těžkým zrakovým nebo kombinovaným zrakovým postižením. Nejčastěji se jedná o osobní asistence a odlehčovací služby, průvodcovské služby, nákup kompenzačních pomůcek nebo příspěvky na vzdělávání a volnočasové aktivity.