Požár se rozhořel v bytě v Zubří, škoda je půl milionu

Foto: HZS Zlínského kraje

ZUBŘÍ – Tři jednotky hasičů zasahovaly v bytě na Sídlišti 6. května v Zubří na Vsetínsku. Při požáru se jeden z lidí nadýchal zplodin hoření, další tři vyvázli bez zranění. Informoval o tom mluvčí hasičů Roman Žemlička.

K požáru v bytě v 1. patře spěchali hasiči včera krátce po desáté večer. „Ještě před naším příjezdem sousedi hasili požár s hasicími přístroji. My jsme požár uhasili jedním vysokotlakým proudem vody,“ popsal Žemlička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V době požáru byli v bytě čtyři lidé. „Jedné osobě jsme do příjezdu Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje poskytovali předlékařskou pomoc. Tato osoba se nadýchala zplodin hoření. Další tři osoby byly bez zranění,“ sdělil mluvčí.

Příčinu požáru vyšetřují hasiči společně s policií. „Škoda způsobená požárem byla stanovena v předběžné výši 500 tisíc korun. Včasným oznámením a zásahem sousedů byly uchráněny hodnoty v předběžné výši jednoho milionu korun,“ dodal Roman Žemlička.