Seniorka nevybrala zatáčku a trefila auto v protisměru. Jeho řidička skončila v nemocnici

Ilustrační foto

JIHLAVA – Nepříjemnou havárií skončila včerejší jízda osmasedmdesátileté řidičky ve Ždírci na Jihlavsku, když se po průjezdu zatáčkou ocitla v protisměru. Přitom došlo ke srážce s protijedoucím vozidlem, jehož zraněnou řidičku museli záchranáři po nehodě transportovat do nemocnice.

Nehoda, při které se srazila dvě osobní auta, se stala ve středu 22. prosince po třetí hodině odpoledne v katastru obce Ždírec na Jihlavsku. „Osmasedmdesátiletá řidička automobilu Opel jela ve směru na Měšín, při průjezdu zatáčkou vyjela do protisměru, kde došlo ke střetu s protijedoucím vozidlem Hyundai,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Řidička Hyundaie utrpěla při nehodě zranění, které nebylo možné ošetřit na místě, záchranáři ji proto převezli do nemocnice. Škoda na vozidlech byla předběžně odhadnuta na 150 tisíc korun. Dechové zkoušky obou řidiček vyloučily, že by před jízdou pily alkohol. Dopravní nehodu policisté dále šetří.