Studenti a učitelé ze Vsetína poděkovali zdravotníkům sladkým vánočním překvapením

Foto: Vsetínská nemocnice

VSETÍN – Patnáct krabic plných dobrot a povzbuzující vzkazy přinesli zástupci studentů a učitelů Masarykova gymnázia, Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické do Vsetínské nemocnice. Poděkovali tak zdravotníkům za náročnou práci, kterou v poslední době odvádí.

Dárky daly školy dohromady v rámci projektu, který pracovně nazvali Vánoční strom zdravotníkům. „Víme, co všechno teď prožíváte, jaké překážky musíte překonávat, i to, že ne vždy se vaše snaha setkává u veřejnosti s adekvátním oceněním, natož podporou. Chtěli jsme, abyste věděli, že naši podporu rozhodně máte,“ vzkázal ředitel škol Martin Metelka.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Primářky Helena Fukalová a Zuzana Vojtěchová děkovaly nejen za dárky, které zdravotníci obdrželi, ale i za celoroční pomoc, kterou studenti a vyučující nemocnici poskytují, a to nejen v rámci povinné praxe, ale i ve vlastním volnu. „Vy jste s námi nejen vaší dnešní návštěvou, podporou, dárky. Jste v tom s námi od počátku. Jsme na jedné lodi. Ať je covidová situace, nebo není,“ ocenila ředitelka nemocnice Iva Prousková.

Mezi dárky od studentů byl i dort ve tvaru srdce, který zamířil na covidová oddělení. „Dostává se nám v těchto dnech a týdnech dárků a podpory od mnoha lidí. Moc si jí vážíme a děkujeme za ni,“ řekla s vděkem vrchní sestra interního spojeného lůžkového fondu Bohdana Bambuchová. Počet hospitalizovaných covid pozitivních pacientů je v porovnání s počátkem prosince v nemocnici poloviční a již druhý týden se pohybuje kolem padesátky, intenzivní péče je však stále ještě velmi vytížená. A zdravotníci jsou stále ještě s odhady dalšího vývoje velmi opatrní.

Foto: Vsetínská nemocnice
Foto: Vsetínská nemocnice