Vodní kužely se objeví na Dominikánském náměstí do dvou let

Foto: MMB

BRNO – Radní schválili návrh smlouvy, ve kterém jsou stanoveny podmínky stavby a termíny. Do dvou let tak na Dominikánském náměstí přibydou vodní prvky z pera Tomáše Pavlackého a Michaela Gabriela.

Město v uplynulých dnech jednalo s vítězi architektonicko-výtvarné soutěže a dohodlo se na návrhu smlouvy. Nejpozději do konce září roku 2023 tak bude Dominikánské náměstí krášlit nový vodní prvek. „Už teď se Dominikánské náměstí díky rekonstrukci stalo přirozeným místem setkávání lidí, kteří tu vyhledávají posezení stranou od rušnějších částí centra, a věřím, že nový vodní prvek jim zvlášť v horkých dnech pobyt ještě zpříjemní,“ uvedl náměstek pro kulturu Tomáš Koláčný. Cena zůstává stejná, jakou navrhli autoři, tedy 7,5 milionu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V roce 2020 byla zřízena osmnáctičlenná porota, ve které nechyběla historička umění Ivona Raimanová nebo architekt Ondřej Císler. Ta rozhodovala mezi 53 návrhy a 8. září letošní roku byl vybrán vítěz. Vodní prvek bude umístěný v centru Dominikánského náměstí mezi čtyřmi platany. „Jedním z důvodů, proč se porota přiklonila k výběru právě tohoto návrhu, byla jeho práce s prostorem. Nazíráno z různých úhlů vyvolává dílo vždy jiný efekt, a protože náměstí funguje jako průchozí zóna, kolemjdoucí budou získávat pokaždé jiný vjem podle toho, ze které strany budou přistupovat,“ doplnil radní pro kulturu Marek Fišer.