Zlíňané rozhodli! Letošní ročník Tvoříme Zlín už zná vítěze

Foto: město Zlín

ZLÍN – Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Tvoříme Zlín dospěl do finále. V závěrečném hlasování Zlíňany nejvíc zaujalo 7 malých a 2 velké projekty, které v budoucnu zlepší veřejný prostor krajského města.

Mezi malými projekty si největší přízeň získala oprava chodníku, který vede z ulice Příkrá mezi domy č. p. 6912 a 3524 a směřuje k domu č. p. 3525. „Druhou příčku získala Výsadba jarních cibulovin v trávníku Univerzitního parku, dále pak Venkovní šetrná cyklomyčka, Rekonstrukce zastávek Příkrá, Stolní hry v Centrálním parku Jižní Svahy, pítko na Letné v ulici Nerudova a posledním odhlasovaným projektem je SeniorHŘIŠTĚ Větrná. Z velkých projektů vyhrál projekt Bosá stezka umístěná v Centrálním parku Jižní Svahy a následuje Bezbariérové hřiště v areálu kavárny Slunečnice,“ vyjmenovává mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pro realizaci město vyčlenilo 5 milionů korun, z toho 3 miliony na velké projekty a 2 milion na malé projekty. Ačkoliv ve finálním hlasování uspěly jen některé, vedení města získalo spoustu podnětů ke zlepšení Zlína. „Těmito návrhy se necháme inspirovat při dalším plánování oprav či drobných investičních projektů. Děkujeme všem, kdo se aktivně, do projektu Tvoříme Zlín, zapojili,“ vzkázala radní Jana Bazelová.