Sníh a námraza komplikují dopravu. Za většinou havárek může vysoká rychlost

ilusrační foto: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Od sobotní desáté hodiny jihomoravští policisté zaznamenali více než dvě desítky dopravních událostí. V drtivé většině se jedná o karamboly vozidel v menších rychlostech, tedy bez vážnějších zranění.

Za sobotu policisté zaznamenali více než 20 nehod v souvislosti se špatným počasím, například na namrzlých a hůře sjízdných komunikací. Několik automobilů dokonce skončilo mimo silnici na střeše. Podle policejního mluvčího Petra Valy se všechny nehody prozatím obešly bez vážnějšího zranění. Jízda zejména po komunikacích nižších tříd vyžaduje velkou opatrnost, silnice jsou totiž místy pokryté sněhem či ledovkou. Jde především o komunikace ve vyšších polohách a v lesních úsecích. Policisté proto apelují na šoféry, aby jezdili maximálně opatrně. „Rychlost jízdy musí vždy přizpůsobit aktuálnímu stavu pozemní komunikace a povětrnostním podmínkám, jinak se případné nehodě řidiči skutečně nevyhnou,“ uvedl Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.