Alkoholem zmožení muži ukradli jen dámské kozačky. Štědrý den strávili v cele

ilustrační foto: pixabay.com

BRNO – Pár minut před Štědrým dnem se dva značně opilí cizinci vloupali do stánku v centru Brna, kde dokázali odcizit jen tři páry dámských kozaček.

Dva dosud netrestaní cizinci, kteří se v noci před Štědrým dnem vloupali do stánku v centru Brna, nevyužili druhé šance strávit vánoční svátky v klidu a míru. Podařilo se jim uloupit velmi netradiční kořist. Společensky unavení muži totiž ukradli jen tři vystavené pravé dámské kozačky za několik set korun. Po zadržení putovali oba výtečníci na nedalekou služebnu. Na svobodu se nakonec dostali až na Štědrý den odpoledne. Ani v tomto svátečním čase opět zkusili krást. Jak popsal policejní mluvčí Petr Vala, do dalšího konfliktu se zákonem se tentokrát dostali u Moravského náměstí, kde povedený páreček poničil dveře do místního obchodu. To už jim ale byly v patách policejní hlídky, které na ně přivolala procházející se rodina s dětmi. Policisté museli dokonce použít i donucovací prostředky, aby zlodějíčky dostali do policejní cely. „Za několik trestných činů jim nyní hrozí až několikaletý pobyt za mřížemi,“ uvedl mluvčí Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.