Nepozorní majitelé přišli během svátků o své automobily

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

JIHOČESKÝ KRAJ – Ani o svátcích si nedali zloději pokoj. Policisté na jihu Čech o uplynulém víkendu řešili hned dvě krádeže automobilů. V obou případech k odcizení přispěla nepozornost jejich majitelů.

O prvním případu informoval policejní mluvčí Jiří Matzner. Ten uvedl, že policisté pátrají po odcizeném osobním vozidle značky Škoda Octavia s registrační značkou 3C9 5391. „Vozidla se v sobotu zmocnil neznámý pachatel v Budějovické ulici v Týně nad Vltavou a s vozidlem odjel neznámo kam. Pachatel pravděpodobně využil skutečnosti, že vozidlo zde kolem sedmnácté hodiny stálo odemčeno s klíčky ve vozidle. Pachatel způsobil odcizením vozidla škodu kolem 22 000 korun,” popsal policejní mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Lépe pro podobně nepozorného majitele vozidla dopadl případ z páteční sváteční noci, kdy se pachatel zmocnil, pár minut před půlnocí, ve Stříteži – Kaplice Nádraží vozidla značky Škoda Fabia bílé barvy a odjel s ním. „Policejní hlídka z Obvodního oddělení Kaplice vozidlo vypátrala na čerpací stanici a zadržela i pachatele, tím je sedmatřicetiletý cizinec. Vozidlo policisté předali majiteli,” uvedl Matzner. Případ policisté zpracují v rámci zkráceného přípravného řízení.