Štědrovečerní večeře zdarma udělala radost téměř pětistovce rožnovských seniorů

Foto: město Rožnov pod Radhoštěm

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Rožnov spolu s kuchařem Martinem Slovákem připravil pro místní seniory 475 porcí štědrovečerní večeře. Zopakoval se tím úspěšný projekt z loňského roku, ovšem tentokrát si na slavnostním jídle lidé pochutnali zcela zdarma.

Senioři si mohli vybrat, zda si dají rybí nebo čočkovou polévku a na hlavní chod kuřecí řízek nebo podkovu z kapra s bramborovým salátem. S každou večeří lidé dostali také vánoční přání od dětí z rožnovských mateřinek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Za přípravou stál kuchař Martin Slovák, který si vzal štědrovečerní menu na starost. „Uvařit 475 porcí byl opravdu zápřah, ale ten dobrý pocit na samotném konci, když víte, že někomu vykouzlíte úsměv na tváři a uděláte hezčí Vánoce, za to jednoduše stojí. Chtěl bych poděkovat restauraci CityClub za poskytnuté zázemí pro vaření a balení a také několika rožnovským firmám, které se do projektu zapojily a umožnily tak uvařit ještě větší množství večeří, než bylo původně plánováno. Nemohu nevzpomenout také kolegy kuchaře a dobrovolníky, kteří se ujali rozvozu jídel seniorům,“ ocenil Martin Slovák.

Večeře byly hrazeny z projektu Obec přátelská k seniorům. Akci finančně podpořilo také několik rožnovských firem.

Foto: město Rožnov pod Radhoštěm
Foto: město Rožnov pod Radhoštěm
Foto: město Rožnov pod Radhoštěm