Parkoviště, cyklostezku i trasy pro pěší u Brněnské přehrady navrhne Atelier ERA

Ilustrační foto

BRNO – Brněnský Atelier ERA zpracuje návrh dopravní obslužnosti Brněnské přehrady. Ten má být hotový do prázdnin příštího roku. Územní studie vyjde na necelých 900 tisíc korun.

Dopravní obslužnost Brněnské přehrady se stala strategickým projektem letos na podzim. Dle primátorky Brna jsou v oblasti přehrady postupně realizovány dílčí projekty, chybí ale ucelený koncept. Z toho důvodu město uzavřelo smlouvu s Atelierem ERA. Výhodou je, že architekti Zbyněk Pech a Jiří Fixel v minulosti již zpracovávali dopravní studii a jsou tedy s územím seznámeni.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Atelier Era má především posoudit a optimalizovat organizaci dopravy, včetně případného zjednosměrnění ulice Hrázní, navrhnout posílení dopravní dostupnosti včetně komfortního parkování a příjezdu na území z ulice Přístavní, vytvořit síť cyklostezek a nových tras pro pěší turistiku a zlepšit pěší propojení tramvajové smyčky s Rakoveckou zátokou,“ doplnil radní pro dopravu Petr Kratochvíl.