Střet dvou vozidel zastavil provoz na mezinárodní silnici na jihu Čech

Nehoda u Hubenova na Českokrumlovsku (zdroj Policie ČR)

ČESKOKRUMLOVSKO – V pondělí po poledni se na křižovatce silnice první třídy číslo 3 a místní komunikace vedoucí k firmě Prefa Hubenov střetla dvě osobní vozidla. Na místo byly vyslány všechny složky Integrovaného záchranného systému, kdy přítomní svědci sdělovali, že jsou zde zraněné osoby.

Jak uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura, na místo jako první z hlídek dojeli policisté obvodního oddělení Kaplice, kteří zajistili prvotní šetření a po příjezdu dopravních policistů z Českého Krumlova odkláněli provoz. „Vzhledem k havarovaným vozidlům byl průjezd zcela znemožněn,” dodal Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Podle informací policie řidička osobního vozidla tovární značky Citroën C5 jedoucí ve směru od Kaplice na Kaplici – Nádraží na tříramenné křižovatce odbočující vlevo pravděpodobně nedala přednost v jízdě protijedoucímu osobnímu automobilu HYUNDAI IX 20 jedoucímu ve směru od Kaplice – Nádraží na Kaplici, kdy při tomto došlo ke střetu levých předních částí uvedených vozidel.

„Osobní automobil HYUNDAI IX 20 byl po střetu odražen vpravo mimo komunikaci na sloup telefonního vedení, který byl poškozen – vytržen z patky. Na místě zraněné osoby převzala osádka Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje a převezla je do nemocnice,” popsal policejní mluvčí.

Provoz na této velmi frekventované mezinárodní trase byl zastaven na cca 90 minut, poté jej zprovoznili.