Hradišťáci zůstali štědří. V předvánoční sbírce se sešla úctyhodná částka

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – V Uherském Hradišti otevřeli pokladničky s charitativní předvánoční sbírkou. Ta letos vynesla krásných 55 500 korun, které připadnou místní Diakonii ČCE – středisku CESTA.

Štědrost dárců naštěstí neovlivnil ani covid a s ním spojená vládní opatření. „Když jsem přicházel na úřad, měl jsem obavy, kolik toho vlastně napočítáme, ty se však brzy rozplynuly, výtěžek 55 495 korun mě opravdu potěšil. Všem dárcům moc děkujeme,“ řekl po přepočítání peněz z pokladniček místostarosta Čestmír Bouda.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Středisko CESTA už ví, na co finance využije. Za peníze plánuje pořídit vypalovací pec do terapeutické dílny, případně materiál pro rukodělnou výrobu.

Město předvánoční sbírku tradičně pořádá již 18 let a výtěžek pokaždé připadne některé z místních organizací, které pečují o děti a mládež. Vloni sbírka vynesla takřka 60 tisíc korun, stejně jako o rok dříve. Dosud nejvyšší částku se podařilo vybrat v roce 2017, kdy lidé do pokladniček věnovali na charitativní účely celkem 70 762 korun. Peníze tehdy připadly Dětskému domovu v Uherském Hradišti.