Kuchyňské nože v akci: Předvánoční týden na jižní Moravě byl plný napadení noži

foto: Policie JMK

BRNO, BŘECLAV, BLANSKO – Kriminalisté na jihu Moravy se poslední týden před Vánocemi nezastavili a řešili dvě vraždy a také několik vražd ve stádiu pokusu. Významnou roli při nich hrál nůž.

Vedle dvou dokonaných vražd v Adamově a Znojmě, o kterých jsme již psali, řešili kriminalisté na jihu Moravy před Vánocemi další vraždy, tentokrát naštěstí jen ve stádiu pokusu. Břeclavsko 20. 12. – Na statku na Břeclavsku vyvrcholily v pondělí dlouhodobé rozpory manželského páru. Po dalším z řady konfliktů měl muž svou ženu povalit na dvoře na zem. Po několika hodinách se udála další slovní roztržka v kuchyni. Tam osmatřicetiletá žena bodla svého muže nožem s 22-centimerovou čepelí. Jen díky urgentnímu zásahu lékařů a následné operaci muž útok přežil. „Obviněná žena byla při zadržení pod vlivem alkoholu. Ve vězení může strávit až osmnáct let,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

  • Blanensko 21. 12. – Vrženým nožem zasáhla svého přítele žena na Blanensku, naštěstí utrpěl jen drobná zranění. Případ je řešen jako přestupek proti občanskému soužití.
  • Břeclavsko 23. 12. – Konflikt dvou známých, ve kterém hrál nezanedbatelnou roli alkohol, pervitin a údajně odcizená pokladnička, skončil hospitalizací sedmadvacetiletého muže v břeclavské nemocnici. Dvaatřicetiletého podezřelého muže zadrželi jen několik hodin později břeclavští policisté. Zodpovídá se z těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.
  • Brno 25. 12. – Na tísňovou linku 158 se obrátil třiačtyřicetiletý muž s tím, že je pobodaný. Policisté na místě zjistili, že neutrpěl žádné závažnější zranění. Snad i kvůli své opilosti nedokázal k původu svých šrámů víc uvést než to, že se pohádal se svou družkou, která z bytu odešla.
  • Brno 25. 12. – Vážné následky by neměl mít ani konflikt mezi dvěma nezletilými hochy v tramvaji v Brně. Spor se přenesl na chodník. Jeden z chlapců na svého protivníka zaútočil teleskopickým obuškem, druhý ho bodnul nožem. Odhozený nůž dohledala policejní hlídka při ohledání místa činu. Ani v tomto případě se naštěstí nejednalo o závažné zranění a chlapec byl po ošetření propuštěn do domácího léčení. „Případ je prověřován jako ublížení na zdraví, vzhledem k věku podezřelého bude pro nepřípustnost trestního stíhání odložen,“ vysvětlil Vala.
  • Břeclavsko 25. 12. – Na jedné z ubytoven došlo ke slovnímu konfliktu mezi dvěma cizinci. Předmětem sporu byla přítelkyně podezřelého muže. Ten se měl na svého spolubydlícího vrhnout a fyzicky si to s ním vyřídit. Zřejmě ale nepočítal s nožem odloženým na nočním stolku, kterým mu jeho sok způsobil těžké zranění spočívající v řezné ráně ve stěně břišní. Naštěstí bez zasažení vnitřních orgánů. „Věc prověřujeme jako pokus těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu,“ doplnil Vala.