Nový rok oslaví Kroměřížané ohňostrojem na Hanáckém náměstí

Ilustrační foto: Shutterstock.com

KROMĚŘÍŽ – Kroměříž se po roční odmlce znovu dočká oslav příchodu nového roku na Hanáckém náměstí. Kvůli epidemii koronaviru se však omezí jen na ohňostroj, další doprovodný program musel být kvůli platným nařízením zrušen.

Ohňostroj na náměstí začne 31. prosince v 19 hodin. Původně se měl v rámci oslav nového roku uskutečnit i rockový koncert, místo něj bude hrát jen reprodukovaná hudba. Neotevřou se ani stánky s občerstvením.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jsem rád, že můžeme alespoň takto společně přivítat rok 2022. A že zejména děti nepřipravíme o ohňostroj. Chtěl bych ale apelovat na všechny účastníky, aby dodržovali platná opatření, zejména mysleli na rozestupy, případně si nasadili roušku, pokud budou v kontaktu s jinými lidmi než s členy vlastní domácnosti,“ vyzval starosta Jaroslav Němec.

Organizované oslavy příchodu nového roku nebyly v Kroměříži dříve obvyklé, lidé se scházeli spontánně na Velkém náměstí. Velký ohňostroj se konal několikrát v 90. letech na Velkém náměstí, slavil se jím také příchod nového milénia a v roce 2013 zpestřil oslavy 750. výročí založení města. V letech 2017 a 2019 se lidé těšili z ohňostroje na Hanáckém náměstí. V letech, kdy ohňostroj nepořádala radnice, Velké náměstí rozzářila pyrotechnika, kterou přinesli sami občané.