Policie pátrá od Štědrého dne po tomto mladíkovi. Nalezli pouze jeho automobil

Pohřešovaný mladík (zdroj Policie ČR)

STRAKONICKO – Již pátý den pátrají policisté po třiadvacetiletém mladíkovi. Toho od Štědrého dne pohřešuje jeho matka. Poslední stopa přivedla policisty na Písecko v okolí Zvíkovského Podhradí, kde nalezli zaparkovaný, odemčený a s klíčky uvnitř jeho automobil. Do pátrání se zapojili také potápěči. 

Jak uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková, v pátek 24. prosince 2021 přijali policisté oznámení od ženy z Volyňska, která pohřešuje svého 23letého syna. „Naposledy syna viděla dne 23. prosince v půl páté v podvečer, kdy měl někam odjet osobním automobilem zn. Opel.  Od té doby se nikomu neozval, ani nezvedá telefon,” doplnila Nováková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Policisté po muži začali intenzivně pátrat. Šetřením zjistili jeho poslední výskyt, který byl zaznamenán v okolí Zvíkovského Podhradí na Písecku. „Písečtí kolegové propátrali okolí, kde u Vltavského mostu u obce Kučeř nalezli jeho zaparkovaný automobil, odemčený a s klíčky uvnitř vozu. Policisté proto pokračovali v pátrání v těchto místech včetně vodní hladiny a okolních břehů,” sdělila policejní mluvčí.

Pohřešovaný má modré oči, hnědé nakrátko střižené vlasy a v uších nosí černé flashe. Muž měl na sobě při odchodu pravděpodobně oblečenou šedou mikinu, modré rifle, černé kotníkové tenisky a zimní čepici.

Do dnešního dne se mladého muže nepodařilo vypátrat a policie se obrací s prosbou o pomoc na veřejnost. „Jakékoli informace k pohřešovanému sdělte na kterékoliv policejní stanici nebo na tel. lince 158,” žádá Nováková.