Řidič na Zlínsku srazil ve tmě chodce v tmavém oblečení, ten na místě zemřel

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Tragicky skončila včerejší dopravní nehoda mezi Lípou a Slušovicemi na Zlínsku. Osobní auto se tam střetlo s chodcem, který šel po silnici bez jakéhokoliv osvětlení nebo reflexních prvků. Dnes na to upozornila policejní mluvčí Milena Šabatová.

Mladý řidič jel včera po šesté hodině večer od Slušovic směrem na Lípu. „V daný moment se po této silnici pohyboval i sedmatřicetiletý chodec, který byl v tmavém oblečení, neosvětlený a bez jakýchkoliv reflexních prvků. Řidiči se mihl bezprostředně před vozidlem, a tak došlo ke střetu. Chodec při něm utrpěl zranění, kterým na místě podlehl,“ sdělila Šabatová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté provedli u řidiče zkoušku na alkohol. Ta vyšla negativně.

Během vyšetřování byla silnice uzavřena a na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. „Přesné okolnosti této tragické události šetří zlínští kriminalisté společně s dopravními policisty,“ dodala Milena Šabatová.