VIDEO: V Medlánkách se páslo domácí prasátko, strážníci ho nalákali na piškoty

Foto: MPB

BRNO – Neobvyklý výjev zažila obyvatelka Medlánek, která při své procházce spatřila na poli pást se domácí prasátko. Zkontaktovala proto hlídku, která ho převezla na statek.

Ženu zaujalo zvíře pobíhající na poli. Nejdříve si myslela, že se jedná o srnku nebo zajíce, pravda byla ale komičtější. Jednalo se totiž o göttingenské miniprasátko. O jeho útěku věděli strážníci již den předem, proto do oblasti mezi Medláneckým kopcem a Palackého kopcem kromě nich zamířil také odchytář městské policie. Zvíře bylo klidné, do klece ale odmítalo vlézt. „Uplatili jsme ho sladkými piškoty, skupina ho poté lapila do sítě a vmanévrovala do přepravky,“ popisuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jelikož hlídka majitele nikde v okolí neobjevila, zkontaktovala Český klub majitelů prasátek chovaných v domácnosti a díky pomoci členů se podařilo vytipovat ženu, která dokáže čuníkovi poskytnout na farmě péči. Odchytář s hlídkou proto převezli pašíka na farmu a tam ho vypustili. Ten se spokojeně protáhl a pustil se do připraveného krmiva. Dostal jméno Pan Bezouško, jelikož mu chybí jedno ucho. Nyní bude čekat, dokud se neozve majitel.