Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech i zvířátkách

zdroj: Nadační fond Zlatá muška

BŘECLAV – Nadační fond Zlatá muška zjistil, že ve středu v noci jedno takové neštěstí potkalo paní Petru Weberovou z Úval u Valtic na jižní Moravě. Během pár chvil přišla nejenom ona, ale i její smečka zvířátek o střechu nad hlavou. O požáru její dřevostavby jsme psali v článku.

Paní Petra měla doma staré pejsky z útulků na dožití, měla více než 30 kočiček a k tomu kozy a ovečky. Pečuje o svá zvířata jako o členy své rodiny, o to víc ji zasáhlo to, co se stalo. „Petra je bojovnice a i když ji tato situace velmi zasáhla, společně s námi věří, že se podaří najít způsob, jak vybudovat nové zázemí jak pro ni, tak pro její svěřence,“ uvedl Nadační fond Zlatá muška na své stránce, Modulový domeček nebyl bohužel pojištěný, protože se nevešel do tabulek pojišťovny, a tak jediná možnost jak vrátit ženě, která svůj život zasvětila pomoci zvířatům, je dobré srdce těch, kterým osudy druhých nejsou lhostejné. Zlatá muška prosí všechny, kteří chtějí pomoci, o finanční příspěvek, který bude beze zbytku předán paní Weberové. Sbírka je povolená Krajským úřadem Jihomoravského kraje v Brně, který ji zároveň kontroluje. Číslo sbírkového účtu: 3006030060/2010 (Fio banka), variabilní symbol 042021 nebo poznámka: Petra.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.