Kabina strojvedoucího začala při jízdě hořet, škoda je 1,5 milionu

Foto: HZS Zlínského kraje

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES – Dnes po šesté hodině ranní začalo hořet v kabině strojvedoucího v Ostrožské Nové Vsi. Příčina požáru se nyní šetří, škoda je vyčíslena na 1,5 milionu korun.

Ve vlaku se nacházel vlakvedoucí, strojvedoucí a jeden cestující, když se při jízdě vznítila kabina. Strojvedoucí se snažil požár uhasit hasicím přístrojem, bohužel bezvýsledně. Všichni tři vyšli z vlaku ven a zavolali hasiče. Ti vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo se sjely jednotky z Uherského Hradiště, Zlína, Ostrožské Nové Vsi, Uherského Ostrohu a Kunovic. „K likvidaci požáru použili hasiči dva hasební proudy vody a během krátké chvíle měli požár uhašen. K odvětrání zakouřených vnitřních prostor použili přetlakovou ventilaci,“ dodává tisková mluvčí hasičů Lucie Javoříková. K nehodě přijeli i drážní hasiči z Olomouckého kraje, kteří si převzali velení a zjišťují okolnosti. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun.