Napadení, loupež i alkohol za volantem. Policisté měli na Silvestra plné ruce práce

ZLÍNSKÝ KRAJ – Pernou noc zažili policisté ve Zlínském kraji. Během Silvestra museli vyjíždět ke 150 událostem, což je více než loni. „Ve většině případů se jednalo o oznámení o fyzickém napadení či zmatená oznámení, jejichž spojovatelem byla téměř ve všech případech nadměrná konzumace alkoholu,“ přiblížila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Už vpodvečer poznamenala poslední den roku tragická událost v Kroměříži, kdy sedmapadesátiletý řidič Fordu jel směrem na Vážany a srazil přitom dvě chodkyně ve věku 78 a 79 let. Ty přecházely silnici mimo přechod pro chodce. „Starší z nich utrpěla při srážce zranění neslučitelná se životem, mladší převezli záchranáři do nemocnice s těžkým zraněním. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Škoda na vozidle je předběžně vyčíslena na osmdesát tisíc korun,“ uvedla Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podezřením z výtržnictví a napadením úřední osoby skončil incident s šestatřicetiletým mužem na Uherskohradišťsku. „Ten nejprve zavolal na linku tísňového volání policie a žádal vyřešení konfliktu. Po příjezdu policistů jednoho z nich bezdůvodně fyzicky napadl. Druhý člen hlídky agresora zpacifikoval. Policisté poté muže zajistili, převezli do policejní cely a následně do protialkoholní záchytné stanice,“ vylíčila mluvčí.

Krátce před půlnocí přijala tísňová linka oznámení, že poblíž Hradiště chodí po silnici dva koně, kteří ohrožují další řidiče a chodce. „Policisté na místě za pomoci majáků zajistili bezpečnost a zjistili, kdo je majitelem koní. Majitelka si je asi po hodině převzala s vysvětlením, že koně se splašili vlivem ohňostrojů a utekli z ohradníku,“ sdělila Monika Kozumplíková.

Hodinu po půlnoci řešili policisté v Kroměříži podezření z loupeže v centru města. „Prověřování bude pokračovat v následujících dnech, podle zjištěných informací bude stanovena případná trestně právní kvalifikace skutku,“ dodala Kozumplíková.

Během Silvestra narazili policisté v kraji také na šest silně podnapilých řidičů, kteří nadýchali od 1,41 do 2,33 promile alkoholu. Jedním z nich byl po sedmé hodině ráno padesátiletý řidič, který nezvládl řízení a na Kroměřížsku narazil s Fabií do sloupu. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 1,45 promile.