Naďa Konvalinková spojila dietu s otužováním a málem to nepřežila!

Naďa Konvalinková se jistě mnohým z nás vybaví především jako pohádková bytost. Také je známá svými zkušenostmi s dietami, které ji dokonce jednou málem stály život.

Naďu režiséři téměř bezvýhradně obsazují do rolí hodných, bodrých a veselých žen i dívek. Na Štědrý den jsme ji mohli vidět v pohádce Jak si nevzít princeznu, kde si zahrála  jednu ze sudiček, kde jí doplňovaly Dana Kolářová jako protivná sudička a  Iva Janžurová jako ta roztržitá. „Hrála jsem v hodně pohádkách, ale spíš ty Marušky, Barušky, princeznu jsem si zahrála snad jenom jednou v Kouzelném náhrdelníku, pak jsem hrála královny a teď už jsou to čarodějnice a sudičky,“ připouští. I když natáčení nebylo vždy snadné, užila si ho: „Bylo to krásné natáčení, točili jsme na hradě Pernštejn a Frýdlant. Ale také tam bylo sto padesát schodů do věží, do kterých jsme musely my tři sudičky chodit!“

Herečka je známá svými experimenty s různými dietami. „Dočetla jsem se, že když se člověk ponoří do studené vody a čím déle vydrží, tak tělo se brání tomu ledu a ztrácí kalorie. Zkrátka se brání tím, že hubne. Takže sice zhubneš, ale ledviny, močák, všechno je v haj**u,“ popisuje jednu z metod, kterou si také vyzkoušela na vlastní kůži. Vlastně tak spojila dietu s otužováním, kterým se dnes chlubí mnoho celebrit.

Největších úspěchů prý ale dosáhla, když řízeně hubla pod vedením doktorky Cajthamlové. „To jsem ale chodila téměř denně cvičit pod dozorem trenéra a jedla jsem poloviční porce pětkrát denně.“ Takový rozvrh považuje stále za ideální a poloviční porce jí nijak nevadí, ale bohužel to nestíhá, takže nakonec stejně vždycky skončí u jednoho velkého jídla za den. „A největší chyba, kterou dělám, je to, že mi chutná čokoláda,“ říká provinile umělkyně. Ovšem nejen diety, ale také zdravé potraviny a ezoterika jsou v ohnisku jejího zájmu. „Objevila jsem kávu z houby reishi, která má spoustu léčivých vlastností,“ prozrazuje jeden ze svých zdravotních typů na šťastnější život.