Novoroční požár ohrožoval mnohamilionový majetek

Foto: JSDH Pec pod Sněžkou a HZS KHK

TRUTNOVSKO – Šest sborů požárníků mělo plné ruce práce s ohněm, který se rychle šířil podkrovím dřevěného penzionu na horách. Ve hře byl majetek v hodnotě mnoha milionů korun, v době požáru se v objektu nacházeli také rekreanti.

V neděli krátce po sedmé hodině večer muselo šest hasičských jednotek vyrazit k požáru jednoho penzionu v Horní Malé Úpě v Krkonoších. Když na místo dorazily, plameny byly vidět skrz střechu. Hasební práce začaly provádět v podkroví, konec zásahu byl ohlášen zhruba o čtyři hodiny později. I když byl silný vítr, šíření ohně se podařilo včas zastavit. Všichni lidé, kteří se uvnitř dřevěného penzionu v tu dobu nacházeli, stihli objekt včas opustit a naštěstí nedošlo k žádným zraněním. Co bylo příčinou požáru, je nyní předmětem vyšetřování. „Škoda je vyčíslena předběžně na devět set tisíc, uchráněné hodnoty představují asi čtrnáct milionů korun,“ dodává za hasiče Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.